כניסה לחברים
סגירה

כניסה לחברים רשומים> קול קורא: הגשת הצעות לוועדת רגולציה

עמותת עיל"ם פעילה מאז הקמתה בתחום הרגולציה. הרגולטור - הוא משרד הבריאות - הוא הנמען לשאלותינו, בקשותינו והצעותינו. במהלך השנים פנתה העמותה פעמים רבות לרגולטור בנושאים של אישור צמחים לרשימות הצמחים השונות. בשנה זו, בכוונת העמותה לחדש ולהרחיב את פעילותה בתחום הרגולציה, לרענן את מדיניות העמותה לגבי הרגולציה הקיימת ולבחון אפשרות לשינויים. במסגרת זו החליט וועד העמותה לחדש את וועדת הרגולציה (הכוללת אנשי מקצוע ומומחים בתחום) ולמנות רכז רגולציה בשכר. גב' מעיין לבנטל, מהנדסת ביוטכנולוגיה עם התמחות במזון וסטודנטית שנה ג' לצמחי מרפא, גויסה למטרה זו. מעיין תנהל את התחום בעיל"ם ותרכז את פעילות הוועדה.

 

יעדי העבודה של הוועדה לשנתיים הקרובות (2019-20) הם בעיקר הגשת בקשות להרחבת כמות ומגוון הצמחים, הפטריות והאצות ברשימות המתירות אותן לשיווק בישראל למאכל - כמזון, תוספי תזונה וחליטות. רשימות אלו נקבעות על ידי משרד הבריאות ומופיעות באתר שירות המזון הארצי של משרד הבריאות.

כחלק מעבודת הרגולציה, יוכנו תיקי בטיחות עבור צמחים מסוימים, ויוגשו בקשות לשינוי בהגבלות המוטלות היום. לדוגמא: תיקון להגבלת צריכת חומצה גליצריזית מהצמח שוש קירח, הוספת שורש לפה גדולה (Arctium lappa) לחלקי הצמח שמאושרים בשימוש כתוסף תזונה ו/או במזון וכד׳.

 

כעמותה, אנו משלבים אינטרסים של כל חברי העמותה, הבאים מתחומי פעילות שונים.

 

קול קורא זה מופנה לחברי עיל"ם – מטפלים, רופאים, רוקחים, יצרנים וכיו"ב, להציע נושאים לעבודת הוועדה. נושאים לדוגמא: שמות צמחים רלוונטיים וראויים להיכנס לרשימות הצמחים, שינוי בחלקי הצמח המותרים לשימוש, סיווג ברשימות השונות וכד׳.

 

הצעות צריכות להיות מזוהות (הצעות אנונימיות לא יתקבלו), מפורטות ומנומקות בקצרה (2-6 שורות לכל הצעה). נא לשלוח את ההצעות עד תאריך 20/04/2019 לכתובת הדוא״ל maayan@herbology.org.il. כל ההצעות יובאו למיון הוועדה בשבועות הקרובים.

הצעות שיוגשו אחרי התאריך המצוין לעיל יבחנו בהמשך.

עבור לתוכן העמוד