תא הרבליסטי – אונני ומסורתי

יסודה של הרפואה האוננית הינו ביוון והיא נשענת על יסודות שהניחו היפוקרטס וגלן. לאורך השנים פותחה הרפואה היוונית ונדדה מזרחה, התעצבה והתפתחה בפרס על ידי רופאים כמו איבן סינה וראזי.

איבן סינא, אבי הרפואה הפרסית, אולי המעצב הגדול ביותר שלה שהוביל להפצתה של הרפואה האוננית ברחבי אסיה עד להתבססותה באימפריה הפרסית כרפואה פרסית, בהודו וסביבתה כרפואה אוננית ובמעברה של סין כרפואה אויגרית.

כיום הרפואה האוננית על שלוחותיה מוכרת על ידי ארגון הבריאות העולמית ומיושמת רשמית במדינות כמו: הודו, פקיסטן, איראן, החבל האויגרי בסין, איחוד האמירויות, ערב הסעודית, דרום אפריקה ועוד.

צמחי המרפא הם חלק גדול וחשוב ברפואה האוננית והם חלק ממערך טיפול הכולל תזונה, כוסות רוח והקזת דם, אמבטיות ועוד.

הרפואה האוננית מתארת את המחלה כהפרה של תהליך טבעי ואת הסימפטומים כתגובה לכך. תאוריות המרות משמשת את הרפואה להסבר הפיזיולוגיה והפתולוגיה.

לכל מרה יש המזג שלה, המזגים חם, קר, יבש ורטוב משמשים לא רק לתיאור תהליכי הגוף ,אלא, גם לתיאור מזג המזון והשימוש בו.

במהלך האבחון הדבר החשוב ביותר הוא אבחון מזג המטופל, ללא אבחון זה לא ניתן לטפל.

ששת הפקטורים ברפואה האוננית מתארים את היחס לגוף מגורמי סביבה שונים כמו מים, אוויר, מזון ושתייה, מנוחה ופעילות.

הרפואה האוננית היא הרפואה הכי פחות נפוצה בארץ ישראל אף כי היא המתאימה ביותר מבחינה גיאוגרפית והיסטורית כמו גם לצמחי המרפא שקרובים גיאוגרפית.

בארץ אין הכשרה מסודרת של רפואה אוננית ועל כן האיגוד בחר לקדם את הרפואה האוננית כמו גם רפואות מסורתיות אחרות הקשורות אליה על מנת להביא את הידע למטפלים ואולי ברבות הימים גם לעסוק בכך.

החברים בתא האונני, שאינם מטפלים ברפואות צמחים אחרות המוכרות ע”י האיגוד, יתקבלו לעמותה כחברי עיל”ם וזאת, עד לבניית תוכנית הכשרה מסודרת לתחום.

הכוח הוא במספרים, תצטרפו לאיגוד זה רווח נקי לכולם🌿